Przycisk zapytania
Funkcja
jest dostępna dla niektórych pól z dostępem do rekordów danych statycznych. Funkcja ta ułatwia wyszukiwanie i wybieranie istniejących rekordów. Domyślnie rekordy są sortowane według kodu.Przycisk | Klient |
---|---|
Klient Windows | |
Strona internetowa |
Użytkownik może samodzielnie konfigurować wyszukiwanie na podstawie następujących kryteriów:
- Adres
- Dostawca
- Klient
- Pozycja
- Konto
- Pozycja majątku
Aby skonfigurować zapytanie, należy za pomocą Projektanta formularzy utworzyć formatkę „SSQSEL” zawierającą kryteria wyszukiwania. Przykład: jeśli chcemy, aby kryteria wyszukiwania dla Zapytania adresowego obejmowały łącznie pocztę, numer telefonu i pierwszy wiersz adresu, musimy utworzyć formatkę o nazwie „SSQSEL” dla funkcji Ustawień adresów (VW5138), zawierającą te trzy pola.
Jako kryterium wyszukiwania można użyć dowolnego pola tabeli podstawowej (łącznie nie więcej niż 20 pól), przy czym nie można korzystać z danych znajdujących się w którejkolwiek z tabel powiązanych w ramach funkcji. (Przykład: w przypadku zapytania o Klienta można użyć dowolnego pola z głównej Tabeli klientów oprócz pól z tabel powiązanych z opcją Kontakt/Podatek, które są również uwzględnione w funkcji danych statycznych). Wprowadzenie któregokolwiek z nich do formatki „SSQSEL” spowoduje ich wyłączenie.
Do wyświetlania formatki SSQSEL służy przycisk Kodu adresu). To okno wyświetla dane dotyczące określonego pola.
lub klawisz (na przykład z pólWybierz wymagany wiersz, a następnie kliknij
. Okno zapytania zostanie zamknięte, a w polu umieszczony zostanie zaznaczony rekord.Jeśli nie znaleziono żadnych danych lub jeśli zdecydujemy się ponowić wyszukiwanie, anulując poprzednie opcją czyszczenia ekranu, znowu pojawi się formatka SSQSEL, umożliwiając zmianę i ponowne wprowadzenie kryteriów. Można przed naciśnięciem %b%v w pole opisu spowoduje wyszukanie dowolnego rekordu, który w swoim polu opisu zawiera znaki 'b' i 'v'.
kontynuować wprowadzanie kodu częściowego w głównym polu; wówczas system, zamiast wyświetlić formatkę kryteriów wyboru, próbuje wyświetlić wiersze o treści pasującej do kodu. W pola alfanumeryczne można wprowadzać symbole wieloznaczne, np. %. Np. wprowadzenieWyszukiwanie w słowniku danych
W przypadku niektórych formularzy, takich jak Profile zdarzeń, użycie przycisku zapytania spowoduje wyświetlenie formularza Wyszukiwanie w słowniku danych. Formularze te pozwalają na wybór wymaganych danych.