Definiowanie kolumn raportu
Raport może składać się maksymalnie z dwunastu kolumn, zależnie od ich szerokości. Każda kolumna jest identyfikowana na podstawie kodu nagłówka kolumny składającego się z trzech znaków.
Można korzystać z kolumn wstępnie zdefiniowanych, takich jak: Rzeczywisty okres bieżący, Budżet okresu bieżącego, Rozbieżności budżetu okresu bieżącego, Dane rzeczywiste od początku roku. Lista tych kodów dostępna jest w rozdziale Co to są kody nagłówka kolumny? Zob. także Ustawienia kodów nagłówka kolumny.
Poza kodami kolumn wstępnie zdefiniowanych, można także definiować kolumny przeliczane w czasie rzeczywistym, na podstawie innych kolumn. Drugim znakiem kolumny przeliczanej musi być Z lub V.
Trzeci znak kodu kolumny określa, z której księgi budżetowej (B-K) pobierane są wartości budżetu – na przykład PBB i YBB. Dla rzeczywistych wartości ksiąg należy pozostawić puste.
Zamiast zwykłych kodów kolumn można także zażądać do 13 wartości okresowych. Więcej informacji o kodach rozkładu SA i SB znajduje się w rozdziale Określanie okresu rozkładu.
Chcąc poprawić czytelność, można pozostawić puste kolumny.