Terminy stosowane w tym przewodniku

Poniższa tabela zawiera definicje najczęściej używanych terminów dotyczących zabezpieczeń. Informacje ogólne o zabezpieczeniach, w tym diagramy architektury zabezpieczeń dla Infor Landmark, znajdują się w przewodniku Infor Landmark User Setup and Security.

Pojęcie Definicja
aktor Unikatowy identyfikator każdej osoby korzystającej z dowolnej części systemu, w tym Landmark Technology. Patrz użytkownik.
uwierzytelnianie Uwierzytelnianie jest wykonywane podczas wprowadzania przez aktorów swoich poświadczeń logowania do systemu.
autoryzacja Zestaw reguł i ról, które określają dostęp do systemu i powiązanych danych. Takie reguły i role autoryzacji zapewniają bezpieczeństwo dostępu. Na przykład użytkownik może mieć dostęp do rozwiązania w celu aktualizacji swoich danych osobowych, ale nie może mieć dostępu do informacji o innych użytkownikach.
właściwość kontekstu i rekord kontekstu aktora Właściwość kontekstu to pole kluczowe, dla którego zdefiniowano rekord kontekstu aktora.

Rekord kontekstu to filtr określający wyświetlane informacje. Rekord kontekstu jest przypisany do aktora w celu utworzenia rekordu kontekstu aktora.

Dodając nowego użytkownika, możesz przypisać wartość właściwości kontekstu. Zazwyczaj właściwości są tworzone w ramach początkowej konfiguracji systemu.

FSM W niniejszym przewodniku czasami pojawia się akronim FSM, który odnosi się do produktu Infor Financials and Supply Management.
HCM HCM to akronim nazwy produktu Human Capital Management, który jest używany przez niektórych klientów w połączeniu z produktem Infor Financials and Supply Management.
Uwaga

Akronim GHR można spotkać w przykładach konwencji nazewnictwa oraz adresach URL. GHR to akronim nazwy komponentu produktu HCM – Global Human Resources. Niektóre instrukcje w tym dokumencie są wykonywane za pomocą aplikacji GHR. W tych sytuacjach podawany jest akronim GHR.

role (role zabezpieczeń) Grupa zadań, czyli klasy zabezpieczeń, które określają, co użytkownik może robić w systemie. Zazwyczaj rola jest określana przez zadania ról (role zabezpieczeń) wykonywane przez użytkownika w celu realizacji danego zadania. Na przykład rola PO_Signoff obejmuje wszystkie klasy zabezpieczeń wymagane do zatwierdzania zamówień. Te role są przypisywane do użytkownika odpowiedzialnego za to zadanie w Twojej organizacji.

Możesz użyć zestawu szablonów zawierających role użytkowników i przypisane klasy zabezpieczeń.

Uwaga

Role zabezpieczeń są używane również w aplikacji Analytics. Rolami tymi zarządza się za pomocą konsoli administracyjnej rozwiązania Infor d/EPM Platform. Najlepszą praktyką jest używanie tych samych ról w każdym systemie.

klasy zabezpieczeń Reguły określające dostęp użytkownika. Reguła jest zapisywana w odniesieniu do określonego obiektu (klasy biznesowej), który jest potrzebny użytkownikowi do wykonania klas zabezpieczeń dla określonego zadania. Klasy zabezpieczeń są przypisane do ról, a role są przypisane do użytkowników.

Klasy cechuje elastyczność, dzięki czemu właściwe osoby mają do nich dostęp w odpowiedni sposób. Na przykład można użyć jednej klasy, aby udzielić dostępu wyświetlania określonego raportu. Można użyć innej klasy, aby udzielić dostępu do aktualizacji danych zawartych w raporcie. Klasa związana z wyświetlaniem raportu jest klasą "tylko do odczytu". Użytkownicy, którzy dodają i aktualizują dane, są przypisani do klasy "z pełnym dostępem".

jednokrotne logowanie (SSO) Schemat uwierzytelniania, który umożliwia użytkownikom wielu systemów Infor jednokrotne logowanie, aby uzyskać dostęp do wszystkich produktów.
użytkownik Użytkownik, któremu przypisano wszystkie wymagane prawa dostępu i poświadczenia do wykonywania zadań w systemie Infor. Patrz aktor.