Konfiguracja punchout/punchin

Punchout jest standardowym pojęciem branżowym. Opisuje proces, w którym firma ma dostęp do zewnętrznie zarządzanych katalogów produktów dostawcy, które mogą być włączone w proces nabycia.

Punchin jest pojęciem Infor. Odnosi się on do zmodyfikowanej konfiguracji punchout. Za pomocą funkcji punchin oferent opracowuje dane firmy dla pozycji w katalogu oferentów, takie jak numery pozycji. Numer pozycji musi być prawidłowym numerem pozycji. Z pozycją jest również wysyłany element zewnętrzny, oznaczający, że dostawca ma włączoną funkcję punchin.

Punchout działa z RSS, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać następujące funkcje:

  • Przeglądanie witryn internetowych dostawcy z włączoną funkcją punchout
  • Wybieranie spośród zaakceptowanych produktów i cen uwzględnionych w kontrakcie
  • Tworzenie zgłoszeń zapotrzebowania
  • Przekazywanie do akceptacji
  • Generowanie zamówień

Funkcja punchout eliminuje konieczność wczytywania i opracowywania danych podstawowych dla niezinwentaryzowanych lub w wysokim stopniu skonfigurowanych produktów.

Punchout umożliwia użytkownikom zgłoszenie zapotrzebowania na dostawy w witrynach internetowych dostawcy z włączoną funkcją punchout. Witryna internetowa dostawcy jest przedstawiana w postaci ikony na stronie głównej RSS. Gdy użytkownik kliknie ikonę dostawcy, czyli wykona punchout, katalog dostawcy zostanie wyświetlony na nowej stronie w jego przeglądarce. W katalogu dostawcy użytkownicy RSS mogą wybrać pozycje, których dane mają być wprowadzone do aplikacji RSS. Jeśli istnieją kontrakty, na stronie dostawcy pojawią się informacje o uwzględnionych w kontrakcie kosztach dla pozycji katalogu i ograniczona zostanie liczba wyświetlanych pozycji katalogu.

Po opuszczeniu witryny internetowej dostawcy przez użytkownika wybrane pozycje i ich koszty są wprowadzane do RSS do zgłoszenia zapotrzebowania. Od tego momentu istniejące procesy nabycia obsługują zgłoszenie zapotrzebowania punchout w taki sam sposób jak inne zgłoszenia zapotrzebowania. Zamówienie można utworzyć na podstawie zgłoszenia zapotrzebowania.

Aby uzyskać informacje na temat przetwarzania danych po zakończeniu konfiguracji, przejrzyj Samoobsługa w zakresie zgłoszeń zapotrzebowania — Przewodnik użytkownika.