Mapowanie danych na plik źródłowy
Dane można mapować na plik źródłowy na kilka sposobów:
- Umieszczenie danych w pliku arkusza kalkulacyjnego i utworzenie z niego pliku źródłowego.
- Utworzenie pliku źródłowego, używając danych pobranych z bazy danych programu Microsoft Access.
- Napisanie programu do mapowania danych w celu zamapowania danych i zapisanie go jako pliku źródłowego.
W przypadku tworzenia pliku źródłowego za pomocą programu arkusza kalkulacyjnego, np. Excel, każda kolumna arkusza kalkulacyjnego jest traktowana jako nowe pole. Podczas zapisywania arkusza kalkulacyjnego jako pliku CSV po każdej kolumnie wstawiany jest przecinek. Jeśli dane pole jest puste, przecinek lub kolumna są nadal wymagane, aby wskazać, że pole istnieje, nawet jeżeli nie zawiera żadnej wartości. Na przykład jeśli podczas wczytywania sald brakuje salda dla określonego okresu, w arkuszu kalkulacyjnym musi znajdować się pusta kolumna dla salda tego okresu.
Zastosuj się do poniższych wytycznych w celu zamapowania danych. Nie wszystkie wytyczne zostały zidentyfikowane.
- Szczegółowe informacje o każdym polu w pliku interfejsu (takie jak kolejność, typ i rozmiar pól) można znaleźć w dokumentach definicji tabel, opisach plików eksportu, tekście pliku danych oraz w definicjach bazy danych i w definicjach plików CSV. Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia plików eksportu oraz generowania tekstu pliku danych i definicji bazy danych, sprawdź dokumentację Technologii Landmark.
- Określ kolejność danych w pliku źródłowym:
Jeśli nie stosujesz nagłówków na początku pliku CSV, uwzględnij wszystkie pola w określonej kolejności. W przypadku pól, które nie zawierają danych, dołącz puste pole, aby uwzględnione zostały wszystkie pola. W przypadku stosowania nagłówków do identyfikacji kolumn w tabeli danych nagłówki kolumn można umieścić na początku pliku CSV przed danymi w wierszu 1. Plik może zawierać tylko właściwe pola. Podczas uruchamiania narzędzia do wczytywania dbimport użyj opcji -n, aby wskazać, że nie ma wiersza nagłówka. Aby uzyskać informacje na temat narzędzia dbimport, sprawdź rozdział Uruchamianie narzędzia wczytywania. Dodatkowe informacje na temat tego narzędzia można znaleźć w dokumentacji Technologii Landmark.
Aby wyeksportować pusty plik CSV z nagłówkami na początku pliku CSV, można użyć polecenia dbexport bazy danych z parametrem zrzutu --dumpempty. To działa tylko wtedy, gdy nie istnieją rekordy danych z raportem. Jeśli dane istnieją, są one eksportowane za pomocą polecenia dbexport jak zazwyczaj.
- Jeśli pole jest opcjonalne, puste lub zerowe:
Użyj przecinka, aby wskazać, że pole istnieje, nawet jeśli nie określasz dla niego wartości.
- Jeśli pole posiada znak:
Znak musi być pierwszym od lewej strony znakiem w łańcuchu wartości. Na przykład pole kwoty ze znakiem zawierające wartość 5,82- USD musi być reprezentowane przez wartość -5,82. Brak znaku lub znak plus (+) oznacza liczbę dodatnią, a znak minus (-) ujemną.
- Jeśli pole wymaga stawek procentowych:
Określ stawki procentowe jako liczby dziesiętne (na przykład 10% jako 0,10).
- Jeśli pole wymaga wartości alfanumerycznych
Umieść wartości pól alfanumerycznych w cudzysłowach.
- Mapowanie pola daty będzie się różniło w zależności od platformy, w której będzie znajdować się plik bazy danych lub plik CSV. W bazach danych Infor daty są przechowywane w formacie ISO: WWRRMMDD.
- Pola unikalnego identyfikatora to wartości przypisane przez system. Pozostaw je puste.