Zagnieżdżanie hiperbloków
Można zagnieżdżać hiperbloki tak, aby jeden lub większa liczba hiperbloków zawierała się wzajemnie. Można wykorzystać tę technikę do generowania odrębnych tabel danych z pojedynczej formuły. Każda tabela wyświetla inny wycinek danych, kontrolowany przez najbardziej zewnętrzny hiperblok.
W tym przykładzie rozbudowano przykład z nakładającymi się hiperblokami poprzez zagnieżdżenie nakładających się hiperbloków w ramach hiperbloku powiązanego z wymiarem Region kostki Analiza.
W tym przykładzie zwrócono także uwagę na znaczenie tej notatki:
Jeżeli dodasz formułę do komórki wartości hiperbloku lub do wspólnej komórki wartości nakładających się hiperbloków, formuła automatycznie odwołuje się do hiperbloków. Odwołuje się także automatycznie do wszelkich istniejących list w raporcie – na przykład w polach kombi. Jeżeli następnie dodasz kolejne obiekty listy, musisz dostosować ręcznie formułę, aby odwołać się do nich.
Jeżeli wstawisz formułę poza hiperblokiem, formuła automatycznie odwołuje się do wszelkich pozostałych obiektów listy w raporcie, ale nie do hiperbloku.