Książki raportów
Książki raportów umożliwiają drukowanie i eksport wielu raportów w jednej partii. Raporty można wybierać z wielu folderów. Książka raportów zawiera cztery karty, które służą do określenia raportów do wydrukowania, ich dostępności i układu. Ogólne, Raporty, Układ strony, oraz Nagłówek i stopka.
Definicja książki raportów wyświetlana jest w głównym okienku raportu w trybie widoku. Aby zapisać zmiany w książce raportów, kliknij przycisk
na pasku narzędzi Standardowe.Można przeciągać i upuszczać książki raportów między folderami książek.
Karta Ogólne
Na karcie Ogólne należy nadać nazwę książce raportów i określić, czy ma zostać zachowany układ poszczególnych raportów, czy też ma być zastosowany globalny układ raportu.
Karta Raporty
Karta Raporty ma dwie części: Lista raportów i Parametry raportu. Część Lista raportów służy do określenia, które raporty zostaną zawarte w książce raportów, oraz kolejności ich drukowania.
Należy ostrożnie wybierać widoki do drukowania. Można wybrać wydrukowanie dużej liczby raportów. Nawet w raporcie zawierającym tylko dwa pola kombi, z których każde zawiera odpowiednio cztery lata i cztery produkty, istnieje 16 możliwych kombinacji elementów – 16 widoków raportu, które można wydrukować.
Utworzone w ten sposób raporty podrzędne nie dziedziczą parametru ustawień elementu nadrzędnego. Na przykład jeśli raporty nadrzędny i podrzędny zawierają obiekt listy o tej samej nazwie, a użytkownik zmieni zaznaczenie elementów w raporcie nadrzędnym, zaznaczenie elementów raportu podrzędnego nie ulegnie zmianie. Parametry z elementu nadrzędnego do podrzędnego można przekazać za pomocą zmiennych wejściowych i wyjściowych.
Karta Ustawienia strony
Karta Ustawienia strony zawiera opcje określenia rozmiaru, orientacji i marginesów raportów.
Karta Nagłówek i stopka
Opcje karty Nagłówek i stopka umożliwiają dodawanie nagłówków i stopek drukowanych na każdym raporcie, które zastępują istniejące nagłówki i stopki. Można także zastosować globalną numerację stron drukowanych raportów.