Wykresy przebiegu w czasie
Główną cechą wykresów przebiegu w czasie jest to, że dane, na których są one oparte, nie muszą znajdować się w raporcie. Zamiast tego w przypadku dwóch albo trzech typów wykresów przebiegu w czasie dane określane są w obrębie obszaru danych samego wykresu przebiegu w czasie. Sprawia to, że wykresy przebiegu w czasie są szczególnie przydatne do tworzenia raportów typu dashboard, w których dane są zwykle wyświetlane tylko w postaci graficznej. Mniej elastyczną alternatywą dla wykresów przebiegu w czasie jest stosowanie zwykłych wykresów i przechowanie danych, na których są one oparte, w ukrytych kolumnach i wierszach.
Wykresy przebiegu w czasie tworzy się za pomocą Kreatora wykresów przebiegu w czasie.
Istnieją trzy typy wykresów przebiegu w czasie:
- Elementy podrzędne
- Obiekty podrzędne
- Z arkusza kalkulacyjnego
Wykres przebiegu w czasie elementów podrzędnych
Wykres przebiegu w czasie przedstawia informacje na temat elementów podrzędnych wybranego elementu nadrzędnego. Możesz wyświetlić element nadrzędny np. w polu kombi. Wykres przebiegu w czasie zmieni się po wyborze innego elementu z pola kombi.
Wykres przebiegu w czasie obiektów podrzędnych
Wykres przebiegu w czasie przedstawia informacje na temat obiektów podrzędnych danego elementu nadrzędnego na wybranym poziomie hierarchii. Możesz wyświetlić element nadrzędny np. w polu kombi. Wykres przebiegu w czasie zmieni się po wyborze innego elementu z pola kombi.
Wykres przebiegu w czasie z arkusza kalkulacyjnego
To jedyny typ wykresu przebiegu w czasie, który wymaga, by dane, na których jest oparty, znajdowały się w raporcie w komórkach widocznych albo ukrytych. Podstawę dla wykresu przebiegu w czasie arkusza kalkulacyjnego może stanowić tabela wartości.