Błędy formuł

Poniżej przedstawiono niektóre błędy, które możesz napotkać podczas pracy z formułami. Opisano również ich możliwe przyczyny:

#DIV/0!

Formuła próbuje dzielić przez zero.

#N/A

Parametry formuły są poprawne, ale wynik nie istnieje. Ten błąd pojawi się również w przypadku gdy wartość bazy danych to NULL.

Uwaga

W rzadkich przypadkach zamiast #N/A może pojawić się #REF. Ten błąd może wystąpić, gdy nie można ustalić dokładnej lokalizacji błędu.

#NAME?

Ten błąd wskazuje na to, że błędnie wprowadzono nazwę formuły. Na przykład =ssum zamiast =sum. Może też wskazywać na to, że parametr ciągu w formule nie został ujęty w podwójny cudzysłów.

#NULLPTR!

#NULLPTR! jest wyświetlany na przykład gdy określono przecinające się zakresy, lecz zakresy się nie przecinają. Na przykład formuła określa przecięcie się wierszy E i F: =E7:F7 E8:F8, jednak nie istnieje punkt przecięcia się tych dwóch wierszy.

#NUM!

Formuła zwraca wartość, która jest zbyt duża. Jest również możliwe, że określono nieprawidłową liczbę jako argument formuły.

#OBJECT!

Obiekt, do którego odwołuje się formuła, nie istnieje. Na przykład formuła odwołuje się do obiektu widoku listy, który został później usunięty.

#REF

Połączenie danych lub kostka, do których odwołuje się formuła, nie istnieją lub nie są obecnie połączone. Inną przyczyną może być to, że komórka, do której odwołuje się formuła, nie istnieje. Na przykład formuła znajduje się w komórce wartości hiperbloku i odwołuje się do komórki indeksu kluczy, a hiperblok został później usunięty.

Uwaga

W rzadkich przypadkach zamiast #REF może pojawić się #NA. Ten błąd może wystąpić, gdy nie można ustalić dokładnej lokalizacji błędu.

#VALUE

Formuła używa tekstu, który wymaga liczb. Na przykład formuła =sum("I",2,3) generuje #VALUE.

Błąd może także pojawić się w trybie widoku w programie Application Studio, ale nie w trybie projektowania. Może się to zdarzyć jeśli na przykład formuła znajduje się poza hiperblokiem, ale odwołuje się do komórki zajmowanej przez hiperblok.