Vlastnosti reportu

Chcete-li zobrazit vlastnosti reportu, klikněte na něj pravým tlačítkem v Katalogu reportů a vyberte možnost Vlastnosti. Vlastnosti můžete zobrazit v abecedním pořadí nebo podle kategorií na kartách.

Karta Pokročilé

Karta Pokročilé zobrazuje tyto informace:

  • Jedinečné ID
  • Komu je report rezervován pro úpravy
  • Umístění: Umístění reportu nebo složky v nadřazeném objektu.
  • Stav obsahu: Pokud report tvoří část komponenty aplikace, může být stav obsahu Platný nebo Upravený. Pokud obsah existuje a byl upraven, bude přepsán příštím importem. Pokud report nebo složka netvoří část komponenty aplikace, zobrazí stav obsahu údaj „Není součást obsahu“.
  • Verze obsahu: Když vytvoříte komponentu aplikace, musíte zadat verzi. Pokud je report součástí komponenty aplikace, zobrazí se verze.
  • Popisek obsahu: Komponenty aplikace mají jedinečný název a název. Pokud je report součástí komponenty aplikace, zobrazí pole Popisek obsahu název komponenty.

Karta Aplikace

Karta Aplikace uvádí tyto informace:

  • Název aplikace
  • Dodavatel aplikace
  • Verze aplikace
  • Stav obsahu: Pokud report tvoří část komponenty aplikace, může být stav obsahu Platný nebo Upravený. Pokud obsah existuje a byl upraven, bude přepsán příštím importem. Pokud report nebo složka netvoří část komponenty aplikace, zobrazí stav obsahu údaj „Není součást obsahu“.
  • Chráněný obsah: Uvádí, zda je obsah chráněn před úpravami.

Chování dashboardu

Můžete určit preferovanou a minimální výšku a šířku. Když uživatel přidá do dashboardu report, zobrazí se nejprve s preferovanou šířkou a výškou, pokud jsou tyto údaje zadány. Pokud je zadána minimální šířka a výška, může poté uživatel v dashboardu report rozbalit, ale nelze jej zmenšit na menší než zadané minimální rozměry.
Chování odkazu
V dashboardech se reporty Application Studio zobrazují ve widgetech. Pokud report obsahuje odkaz na jiný report, můžete určit chování odkazu. Výběrem možnosti Nahradit widget nahradíte widget zdrojového reportu cílovým reportem. Výběrem možnosti Nahradit dashboard otevřete cílový report v novém dashboardu. Pokud vyberete možnost Řízeno řídicím panelem, lze chování odkazu upřesnit v dashboardu ve vlastnostech zdrojového widgetu.
Spustit interakci po uvolnění
Ve výchozím nastavení musí uživatel dashboardu manuálně přepnout widgety reportů do režimu interakce, pokud má zájem o interakci s reporty zobrazenými ve widgetech. Pro reporty používané jako šablony na mobilních zařízeních je však nutné nastavit automatickou aktivaci režimu interakce. Výběrem možnosti TRUE aktivujete režim interakce, jakmile je report uvolněn pro dashboard.
Miniatura
Je možné vybrat obrázek miniatury, který se zobrazí u názvu reportu v prohlížeči reportů v Dashboards. Po kliknutí na tlačítko procházení se zobrazí dialogové okno Miniatura.
Dialogové okno Miniatura je k dispozici také z nabídky Formát.

Karta Obecné

Můžete zadat název reportu, jedinečný název a popis.

Jedinečný název reportu se používá k odkazování. Nezávisí na jazyce zadaném v aplikaci Application Studio. Může obsahovat pouze znaky A–Z (žádné speciální znaky), číslice 0–9 a znak „_“. Název nesmí být delší než 50 znaků a nesmí začínat číslicí.

Obsah můžete lokalizovat v poli Popis:

  1. Uzamkněte report.
  2. Kliknutím na pole Popis aktivujete příslušné tlačítko procházení.
  3. Klikněte na tlačítko procházení. Zobrazí se dialogové okno Upravit.
  4. Pro kterýkoli z vybraných jazyků můžete po dvojitém kliknutí na pole Popis zadat popis v daném jazyce.

Popis můžete lokalizovat také v dialogovém okně Přejmenovat. Klikněte pravým tlačítkem na report a vyberte možnost Přejmenovat.

Karta Možnosti

Dostupné jsou tyto možnosti:
Šablona stylů
Chcete-li přiřadit šablonu stylů k reportu, klikněte na kartu Možnosti a na možnost Šablona stylů. Vyberte šablonu stylů ze seznamu.
Poznámka

Přiřadíte-li šablonu stylů takto (namísto vytvoření reportu podle šablony stylů), je nutné zkopírovat styly z šablony stylů.

Počítat pouze viditelné buňky
Tato možnost je vybrána ve výchozím nastavení. Další buňky se zviditelňují a vypočítávají s tím, jak posouváte zobrazení v reportu. Obecně platí, že je to efektivnější než počítat všechny buňky při otevření reportu.
Pokud však report přistupuje k databázi s pomalou odezvou nebo pokud report obsahuje velký objem dat, vymažte toto pole a počítejte všechny buňky po otevření reportu.
Poznámka

Pokud report obsahuje skryté vzorce a je vybraná možnost Počítat pouze viditelné buňky, vzorce se vypočítají pouze v případě, že na ně odkazuje buňka, která je viditelná. Na webu je však nutné počítat všechny buňky, takže tato možnost nemá žádný účinek.

Skrýt před prohlížeči reportů
Je možné nastavit, aby report nebo složka nebyly viditelné například v prohlížeči obsahu systému Dashboards.
Vypočítat podmínky akce
Výběrem této možnosti určíte, zda jsou podmínky pro akce vyhodnocovány. Můžete mít například report, který obsahuje skok na jiný report. Akce odkazu zobrazí v reportu hypertextový odkaz. Jako podmínku akce určíte, že hodnota proměnné _CurrentUser musí být UserA.
Pokud je hodnota vlastnosti stavů akce Vypočítat FALSE, zobrazí akce odkazu hypertextový odkaz bez ohledu na to, zda je splněna podmínka akce. Není-li podmínka splněna, hypertextový odkaz nefunguje. Pokud je hodnota vlastnosti stavů akce Vypočítat TRUE, je podmínka vyhodnocena a hypertextový odkaz se zobrazí, je-li splněna podmínka akce. Není-li podmínka splněna, zobrazí se pouze text hypertextového odkazu. Uživatelé, kteří nemají oprávnění k zobrazení cílového reportu, tedy o jeho existenci nemusí vůbec vědět. Je-li report rozsáhlý, výpočet podmínek akce může chvíli trvat.
Lze měnit pomocí Průvodce reportem
U reportů založených na šablonách nebo reportech navržených pro použití v dashboardech můžete určit, zda mohou uživatelé zadávat různé hodnoty parametrů reportu pomocí průvodce reportem.
Okamžitý zpětný zápis
Zadejte <Zdědit z katalogu>, volbou možnosti Povolit aktivujte okamžitý zpětný zápis, případně jej volbou možnosti Zakázat deaktivujte.
Poznámka

Volitelný vstup Okamžitý zpětný zápis v akcích nastavování parametrů umožňuje tuto možnost v reportech na webu průběžně zapínat a vypínat. V případě úplného klienta je zpětný zápis vždy okamžitý.

Tato tabulka uvádí klávesy a klávesové zkratky, které spouštějí zpětný zápis:
Klávesa nebo klávesová zkratka
<Enter>
<Shift + Enter>
<Tabulátor>
<Shift + Tab>
Libovolná klávesa šipky
Poznámka

Je-li buňka v režimu úprav a stisknete-li klávesu <Esc>, obnoví se původní hodnota buňky a režim úprav se ukončí.

Odkaz
Jedná-li se v případě reportu o odkazovaný report nebo snímek reportu, zobrazí se název reportu, ze kterého byl vytvořen.
Chování při zpětném zápisu
Tato možnost aktivuje režim Tabulka nebo režim Formulář. Tyto režimy na webu ovlivňují navigaci v zapisovatelných buňkách a mezi nimi.
V režimu Tabulka můžete mezi buňkami přecházet pomocí klávesy Tab nebo kláves se šipkami. Aktuálně vybraná buňka je ohraničená. Chcete-li upravit buňku, stiskněte klávesu F2 nebo na buňku dvojitě klikněte.
V režimu Tabulka můžete přecházet mezi buňkami klávesou Tab nebo pomocí kláves šipek. Klávesy šipek vlevo a vpravo posouvají kurzor po jednom znaku hodnotou v buňce. Klávesy šipek nahoru a dolů posouvají kurzor na začátek, resp. na konec hodnoty.
V režimu Formulář není aktuální buňka označena jinak než umístěním kurzoru.
Na dashboardu Nastavení aplikace v aplikaci d/EPM Administration můžete režim Tabulka nebo Formulář nastavit jako výchozí pro všechny reporty v aplikaci.
Chcete-li, aby report používal výchozí režim, v aplikaci Application Studio vyberte možnost nastavení zpětného zápisu <Zdědit z katalogu>. Chcete-li výchozí režim změnit, vyberte podle potřeby možnost Formulář nebo Tabulka .
Splashing
Zadejte, zda je splashing do konsolidovaných buněk aktivní, neaktivní nebo zděděný z katalogu.