Üzenet-feldolgozási szabály részletes beállításainak áttekintése

Az Üzenet-feldolgozási szabályok oldal részletes nézete részletes információt tartalmaz a kiválasztott üzenet-feldolgozási szabályról:

Üzenet-feldolgozási szabály részletes beállításainak áttekintéséhez:

  1. Válassza ki a Kibocsátás-kezelés > Konfigurálás > Üzenet-feldolgozási szabályok elemét.
  2. Kattintson egy üzenet-feldolgozási szabály Kibontás gombjára.
  3. Tekintse át a kiválasztott üzenet-feldolgozási szabály fejléc-információit:
    Érvényesség kezdete dátum
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának kezdő dátumát.
    A kezdő dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Érvényesség végének dátuma
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának befejező dátumát.
    A záró dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Megjegyzés
    Tekintse át vagy adjon meg egy rövid leírást, amely tisztázza a konfiguráció célját.
    Ügyfél
    Az ügyfél olyan véletlenszerű karakterlánc, amellyel az ügyfél egy könyvelési entitásban egyedi módon azonosítható. Az ügyfelet a rendszer az ERP rendszerből olvassa be.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfelet a párbeszédpanelen megjelenő listából.
    Ügyfél neve
    Ez a mező a szerződést aláíró ügyfél nevét tartalmazza.
    Ha kiválaszt egy ügyfelet, akkor az ügyfél neve automatikusan megjelenik.
    Címzett
    Tekintse át vagy adja meg a szállítmányt a szerződéssor helyére. Ez a mező azt a helyszínkódot tartalmazza, amely a címmel együtt azonosítja, hogy az árukat hova kell szállítani.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfél címzettjét a párbeszédpanelen megjelenő listából. A megjelenő címzett helyszínek a kiválasztott ügyfélre érvényesek.
    Címzett neve
    Tekintse meg annak a helyszínnek a nevét, amelyet a Címzett helyszín azonosítójával használnak annak azonosítására, hogy az árukat hova szállítsák.
    Belső elem
    Tekintse át vagy adja meg a szerződéses sor belsőelem-számát, amelyet a szállító használ, és azonosítja a cikket.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki a beszállító által használt cikket a párbeszédpanelen megjelenő listából. A megjelenített tételek a kiválasztott ügyfélre és címzettre érvényesek.
    Tételleírás
    A mezőben a belső elem leírása látható.
    Könyvelési entitás
    A könyvelési entitás egy vállalat vagy egy vállalat része. A könyvelési entitás független egy vagy több működési funkció vagy könyvelési funkció tekintetében. A könyvelési entitás a tranzakciók teljes és kiegyensúlyozott halmaza alapján eredménykimutatást és mérleget készít, és gyakran jogi személy. A könyvelési entitás meghatározása bérlőn belül történik, és különböző helyszíneket tartalmazhat.
  4. Bontsa ki a Megjegyzéseket és tekintse át az üzenet-feldolgozási szabályhoz megadott észrevételeket.
  5. Tekintse át az Üzenet-feldolgozási szabály sorok alatt látható információkat:

    Az Üzenet-feldolgozási szabály sorok konfigurálja az egyedi tervek követelményeinek, bejövő lehívási megbízásainak és meglévő rendeléssorainak cseréjét vagy kombinálását. A Cserestratégia mező határozza meg új egyesített terv létrehozásának mikéntjét. A stratégia minden üzenettípus és üzenetaltípus kombinációra külön konfigurálható. Például hozzáadhat követelménymennyiségeket, kicserélhet fennmaradó követelménymennyiségeket vagy kicserélhet azonos dátumú követelménymennyiségeket.

    Konfigurálhatja, hogy az ügyfél által küldött követelménydátumot a rendszer érkezési vagy felvételi dátumnak tekintse-e. Ez a beállítás minden üzenettípus és üzenetaltípus kombinációra külön konfigurálható.

    Csereszint
    A csereszint határozza meg a különböző üzenettípusok és üzenetaltípusok követelményeinek feldolgozási sorrendjét. A sorrend a követelmények cseréjéhez és kombinálásához rendelt stratégiáktól függ. Az egyedi tervek követelményeit a rendszer csökkenő sorrendben dolgozza fel. Először a legmagasabb csereszint cserestratégiájához rendelt üzenettípus követelményei kerülnek feldolgozásra. Utána a következő alacsonyabb csereszint üzenettípus követelményei kerülnek feldolgozásra. Először például a 2. csereszinttel meghatározott szállítmányütemezések feldolgozása történik, majd az 1. csereszintű tervezésütemezések. A maximális csereszint 10.
    Üzenettípus
    Az üzenettípus Szállítás-ütemezés vagy Tervezés-ütemezés.
    Üzenet altípusa
    Üzenet altípusaként a következő lehetőségek választhatók:
    • Alapértelmezett: Ez az alapértelmezett konfiguráció, amelyet az egyesített terv követelményeinek cseréjére vagy egyesítésére használnak.
    • RAN: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek RAN üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • GPI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault GPI folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. A GPI egy integrált gyártásirányító rendszer, amelyet a Renault összeszerelő üzemek használnak. A GPI folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat egyedi szállítási azonosítóval kapják követelménysor szinten és felhasználási ponttal tervszinten. A szállítmányokat a rendszer szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • L3P: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault L3P folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. Az L3P folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat szállítási azonosítóval, felhasználási ponttal és elosztási zónával kapják követelménysor szinten. A rendszer a szállítmányokat elosztási zóna, szállítási azonosító és felhasználási pont szerint rendezi. Mindegyik küldemény egyedi szállítási azonosítóval rendelkezik. Ezért amikor egy küldeményben több szállítmány van, a rendszer a szállítmányokat szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • CINDI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault CINDI folyamatban a Szállítás-ütemezés üzenettípushoz. A CINDI folyamat GPI-vel vagy L3P-vel együtt működik. Ebben a folyamatban a szállítók RAN vagy Kanban számmal kapnak szállítás-ütemezést. Az üzenetben szerepel a várható beérkezési dátum, a GPI-ből és az L3P-ből ismert mezőkön felül. Követelménysor szinten a lehívási megbízások RAN vagy Kanban száma egyedi. A szállítási azonosító küldeményenként egyedi. Lehet, hogy több szállítmány is tartozik egy küldeményhez vagy szállítási azonosítóhoz. Az is lehet, hogy egy szállítmányhoz vagy egy szállítmány egy tételéhez több RAN vagy Kanban szám tartozik. A CINDI üzenetaltípus a LISA folyamatban is használatos.
    • Felvételi lap: A rendszer ezt az konfigurációt használja az ügyfelek Felvételi lap üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Jegyzék: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Jegyzék üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Kanban: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Kanban üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Sorba rendezett: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ezzel az üzenetaltípussal lehet soros információkat – például a gyártással szinkronban lévő lehívási megbízásokat – igénylő szállítás-ütemezéseket feldolgozni. A Sorba rendezett üzenetaltípus használatakor a CUM-beállítási szabályoknál a Számítási alapot Hivatkozva értékre kell állítani. Be kell jelölni az 1. hivatkozási szám a kulcs jelölőnégyzetet.
    • Sorba rendezett Shipping Window-val: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ha a Kibocsátás-kezelés ShipmentSchedule BOD-ot kap, a rendszer az Üzenet-feldolgozási szabályok oldalon Sorba rendezett szállítási ablakkal üzenetaltípusú sorba rendezett lehívást keres. Ugyanezt az üzenetaltípust várja az ügyféltől is. Ebben az esetben a ShipmentSchedule BOD egyesítésre kerül a Szállítás-ütemezés típusú aktuális egyedi tervvel, új egyedi tervvé. Az új egyedi terv tartalmazza a sorba rendezett követelményeket. Ezt a funkciót különösen az A0061 Ford Észak-Amerika kereskedelmi partner használja.
    • Feltöltési sorrend A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében, és a Honda esetén sarzs sorrend információk küldésekor. Ebben az esetben a hivatkozási mező az Ütemezési rendelésszámból és a Sarzs sorrendből áll a teherautó Honda igénye szerinti rakodásához.
    Cserestratégia

    A cserestratégia határozza meg üzenettípus és üzenetaltípus követelmények cseréjének és egyesített tervben lévő más követelményekkel kombinálásának mikéntjét. Az alábbi cserestratégia-lehetőségek közül választhat:

    • Hozzáad

      A meghatározott üzenettípusú és üzenetaltípusú követelmény mennyiségeket az egyesített terv követelményeihez adja hozzá a rendszer. A rendszer átvezeti az összes követelményt az új egyesített tervbe. Kivétel: Az egyesített tervből aktuálisan fogadott CUM és az egyedi tervből aktuálisan fogadott CUM különbségét a rendszer kivonja a követelményekből. Mindkét tervtípust figyelembe veszi, hogy el lehessen kerülni azt, hogy az első követelmények átadása nem történik meg, vagy azok lecsökkennek.

    • Utolsó követelménydátum hozzáadása és mellőzése

      Ezt a helyettesítési stratégiát használhatja a Szállítmányütemezés üzenettípusú bejövő ügyfél lehívási megbízási szabályokra vonatkozó üzenetfeldolgozási szabályok konfigurálására. Az ehhez az üzenettípushoz tartozó követelménymennyiségeket hozzáadja az egyesített terv követelményeihez. Kivétel: A legutolsó követelménydátumra vonatkozó követelményeket nem vezeti át az új egyesített tervbe.

      Például a Fuji Heavy Industries kereskedelmi partner szállítás-ütemezési változatokat küld. Az utolsó követelménydátumra vonatkozó követelményeket nem szabad átvinni az új egyesített tervbe, és nem szabad közzétenni a ShipmentSchedule BOD-ban. Az ugyanezen követelménydátumra esetleg elérhető tervezett követelmények átmásolódnak az új egyesített tervbe. Az e követelménydátumra vonatkozó követelmény második része a következő szállítás-ütemezéssel érkezik. Ekkor a követelmény első részét is át kell vinni az egyesített tervbe. A követelmények közzétételre kerülnek a ShipmentSchedule BOD-ban.

      Az egyesített tervből aktuálisan fogadott CUM és az egyedi tervből aktuálisan fogadott CUM különbségét a rendszer kivonja a követelményekből. Lásd a Hozzáadás cserestratégiát.

    • Meglevő heti maradékmennyiség cseréje és felhasználása

      A kezdő dátum és a záró dátum napját az aktuális legutolsó záró dátum utáni következő napra állítja be a rendszer. Ez például az utolsó szállítás-ütemezés aktuális legutolsó záró dátuma. A fennmaradó követelménymennyiség az eredeti heti követelmény mennyisége lecsökkentve az ezen a héten már meglévő összes szállítmányütemezések követelménymennyiségével. Például: Múlt hétre 2 szállítmányütemezést ütemeztek 80 db és 100 db mennyiségekkel. A heti követelménymennyiség 500 db. Az eredményül kapott heti követelményhelyzet 320 db.

    • Heti maradékmennyiség cseréje és újraszámítása a hét napi átlaga alapján

      A kezdő dátum és a záró dátum napját az aktuális legutolsó záró dátum utáni következő napra állítja be a rendszer. Ez például az utolsó szállítás-ütemezés aktuális legutolsó záró dátuma. A heti követelmény mennyiségét a rendszer elosztja a hétköznapok számával, hogy meglegyen az átlagos napi követelmény. Az átlagos napi követelményt megszorozza a fennmaradó hétköznapok számával az utolsó szállítmányütemezési nap után. Például: Múlt hétre 2 szállítmányütemezést ütemeztek 80 db és 100 db mennyiségekkel. A heti követelménymennyiség 500 db. A legutóbbi szállítás-ütemezés után hátralévő hétköznapok száma 3. E követelményhelyzet eredménye az 500/5 fennmaradó heti követelmény a meghatározott dátumtartomány-szabály szerint: * 3 = 300.

    • Heti maradékmennyiség cseréje és elosztása napi követelményekre

      A maradékmennyiség és a hátralévő napok kiszámítása ugyanúgy történik, mint a Heti maradékmennyiség cseréje és újraszámítása a hét napi átlaga alapján cserestratégia esetén. A hátralévő napokra a napi követelménymennyiséget számítja a rendszer. Például: Múlt hétre 2 szállítmányütemezést ütemeztek 80 db és 100 db mennyiségekkel. A heti követelménymennyiség 500 db. A legutóbbi szállítás-ütemezés után hátralévő hétköznapok száma 3. E követelményhelyzet eredménye három 500/5 napi követelmény a meghatározott dátumtartomány-szabály szerint: = 100.

    • Csere ugyanazon a dátumon

      A meghatározott üzenettípusú és üzenetaltípusú követelménymennyiségeket a rendszer átadja az új egyesített tervhez. Kivétel: A rendszer – idő-összehasonlítás nélkül – lecseréli az új követelmény kezdő és záró dátumával létező aktuális egyesített terv egy követelményét. Az egyesített tervből aktuálisan fogadott CUM és az egyedi tervből aktuálisan fogadott CUM különbségét a rendszer kivonja a követelményekből. Lásd a Hozzáadás cserestratégiát.

    • Napi maradékmennyiség cseréje és újraszámítása ugyanazon a napon

      A határozott követelmény mennyiségei átkerülnek az új egyesített tervbe. Ezen túlmenően az utolsó igénylési időpont összesített határozott követelménymennyiségét le kell vonni az ugyanazon a napon tervezett követelménymenyiségből. A számítás a következőképpen történik:

      1. A legutolsó igénylési időpontban lévő határozott követelmények mennyiségének összegzése, ha több is van.
      2. Ha a tervezett követelmény, mint az összesített határozott követelmény mennyisége:
        1. A tervezett követelménymennyiséget csökkentik az összesített céges mennyiséggel.
        2. Az újonnan kiszámított tervezett követelményt hozzáadják az egyesített tervhez a határozott követelmény mellett.
        3. A tervezett követelmény igénylési ideje módosítható, hogy az egyesített tervben elkülönüljenek a biztos és a tervezett követelmények.

      Például: A szállítmányütemezés 50 darabos fix mennyiséggel 2019. 03. 25-én történik. A tervezett követelménymennyiség ugyanezen a napon 200 darab. Az újonnan kiszámított 200 - 50 = 150 tervezett követelményt hozzáadják az egyesített tervhez a határozott követelménnyel együtt.

    • Napi maradékmennyiség cseréje és újraszámítása ugyanazon a napon (az ügyfél időzónája alapján)

      A határozott követelmény mennyiségei átkerülnek az új egyesített tervbe. Ezen túlmenően az utolsó igénylési időpont összesített határozott követelménymennyiségét le kell vonni az ügyfél időzónájában ugyanazon a napon tervezett követelménymenyiségből. A számítás a következőképpen történik:

      1. A legutolsó igénylési időpontban lévő határozott követelmények mennyiségének összegzése, ha több is van.
      2. Ha a tervezett követelmény, mint az összesített határozott követelmény mennyisége:
        1. A tervezett követelménymennyiséget csökkentik az összesített céges mennyiséggel.
        2. Az újonnan kiszámított tervezett követelményt hozzáadják az egyesített tervhez a határozott követelmény mellett.
        3. A tervezett követelmény igénylési ideje módosítható, hogy az egyesített tervben elkülönüljenek a biztos és a tervezett követelmények.

    A maradék heti mennyiséget használó, újraszámító és elosztó cserestratégiák csak abban különböznek, hogy a maradék heti szükségleteket hogyan számítják ki és ütemezik. A fennmaradó heti követelmények kiszámításához a rendszer az új egyesített tervből olvassa ki ezeket az adatokat. Az új egyesített terv már tartalmazza például az utolsó lehívásimegbízás-import szerinti szállítmány-ütemezési követelményeket is:

    1. Az összes létező követelmény legkésőbbi záró dátuma;
    2. A legutolsó követelmény hetének száma;
    3. A legutolsó követelmény szerinti hónap;
    4. A legutolsó követelmény szerinti év;
    5. Az utolsó heti összes követelménymennyiség összege;
    6. Az utolsó havi összes követelménymennyiség összege.

    A rendszer ezután feldolgozza az új követelményeket:

    1. Minden követelményt, amelynek – idő-összehasonlítás nélkül – a meglévő maximális záró dátumnál korábbi záró dátuma van, a rendszer figyelmen kívül hagy, függetlenül a követelménytípusaiktól.
    2. Az utolsó héten vagy hónapban létező heti vagy havi követelmények számítását a fenti táblázat ismerteti.

    A fennmaradt havi követelményeket ezek a cserestratégiák ugyanúgy kezelik.

    A kezdő dátum és a záró dátum napjait a következő olyan napra állítja be a rendszer, amely az aktuális legutolsó záró dátumot követi. Ez például az utolsó szállítás-ütemezés aktuális legutolsó záró dátuma.

    A fennmaradó havi követelmény-mennyiség az eredeti havi követelmény lecsökkentve az utolsó hónapban már beütemezett összes szállítás-ütemezési követelménnyel.

    Felvételi dátum
    Ha kiválasztották ezt a jelölőnégyzetet, akkor az ügyfél által beküldött követelménydátumot tekintik felvételi dátumnak. Ha a jelölőnégyzetet törlik, akkor a követelménydátumot értelmezik érkezési dátumként.
    Követelmény dátumtípusának vizsgálata
    Pipálja ki ezt a jelölőnégyzetet, ha ellenőrizni kívánja a lehívási megbízás követelménydátumának típusát. Ha a rendszer a felvételi dátum érkezési dátumra változását érzékeli, zárolja a lehívási megbízást. Zárolt lehívási megbízást manuálisan kell jóváhagyni a Feldolgozatlan tervek oldal részletes nézetében.
    Növekvő átadási szám vizsgálata
    Ha az ügyfél támogatja az átadási számok feldolgozását, akkor jelölje be ezt a jelölőnégyzetet. Ez a beállítás ellenőrzi, hogy az üzenetek átadási száma teljes növekvő sorrendben van-e. Az átadási szám egyesével növekszik minden egyes üzenetcsere alkalmával. Az alacsonyabb átadási számú, régebbi üzenetek kiszűrődnek.
    Ellenőrizze az üzenet sorszám növekedését
    Ez az opció lehetővé teszi azon EDI-üzenetek feldolgozását, amelyek általában nem tartalmaznak az OEM-től származó sorozatszámot. A Lehíváskezelés az EDI-üzenetet az üzenet sorozatszáma alapján importálja az Átalakítás lehetőségből. Ha egy üzenet nincs sorrendben, egy feldolgozatlan terv jön létre, amelyet a Lehíváskezelés Feldolgozatlan tervek lapján lehet kezelni.