Követelmény-egyesítési szabály részletes beállításainak áttekintése

A Követelmény-egyesítési szabályok oldal részletes nézetében a kiválasztott követelmény-egyesítési szabály részletes beállításai láthatók.

Követelmény-egyesítési szabály részletes beállításainak áttekintéséhez:

  1. Válassza ki a Kibocsátás-kezelés > Konfigurálás > Követelmény-egyesítési szabályok elemét.
  2. Kattintson egy követelmény-egyesítési szabály Kibontás gombjára.
  3. Tekintse át a kiválasztott követelmény-egyesítési szabály fejléc-információit:
    Érvényesség kezdete dátum
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának kezdő dátumát.
    A kezdő dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Érvényesség végének dátuma
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának befejező dátumát.
    A záró dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Üzenettípus
    Az üzenettípus Szállítás-ütemezés vagy Tervezés-ütemezés.
    Üzenet altípusa
    Üzenet altípusaként a következő lehetőségek választhatók:
    • Alapértelmezett: Ez az alapértelmezett konfiguráció, amelyet az egyesített terv követelményeinek cseréjére vagy egyesítésére használnak.
    • RAN: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek RAN üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • GPI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault GPI folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. A GPI egy integrált gyártásirányító rendszer, amelyet a Renault összeszerelő üzemek használnak. A GPI folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat egyedi szállítási azonosítóval kapják követelménysor szinten és felhasználási ponttal tervszinten. A szállítmányokat a rendszer szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • L3P: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault L3P folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. Az L3P folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat szállítási azonosítóval, felhasználási ponttal és elosztási zónával kapják követelménysor szinten. A rendszer a szállítmányokat elosztási zóna, szállítási azonosító és felhasználási pont szerint rendezi. Mindegyik küldemény egyedi szállítási azonosítóval rendelkezik. Ezért amikor egy küldeményben több szállítmány van, a rendszer a szállítmányokat szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • CINDI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault CINDI folyamatban a Szállítás-ütemezés üzenettípushoz. A CINDI folyamat GPI-vel vagy L3P-vel együtt működik. Ebben a folyamatban a szállítók RAN vagy Kanban számmal kapnak szállítás-ütemezést. Az üzenetben szerepel a várható beérkezési dátum, a GPI-ből és az L3P-ből ismert mezőkön felül. Követelménysor szinten a lehívási megbízások RAN vagy Kanban száma egyedi. A szállítási azonosító küldeményenként egyedi. Lehet, hogy több szállítmány is tartozik egy küldeményhez vagy szállítási azonosítóhoz. Az is lehet, hogy egy szállítmányhoz vagy egy szállítmány egy tételéhez több RAN vagy Kanban szám tartozik. A CINDI üzenetaltípus a LISA folyamatban is használatos.
    • Felvételi lap: A rendszer ezt az konfigurációt használja az ügyfelek Felvételi lap üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Jegyzék: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Jegyzék üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Kanban: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Kanban üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Sorba rendezett: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ezzel az üzenetaltípussal lehet soros információkat – például a gyártással szinkronban lévő lehívási megbízásokat – igénylő szállítás-ütemezéseket feldolgozni. A Sorba rendezett üzenetaltípus használatakor a CUM-beállítási szabályoknál a Számítási alapot Hivatkozva értékre kell állítani. Be kell jelölni az 1. hivatkozási szám a kulcs jelölőnégyzetet.
    • Sorba rendezett Shipping Window-val: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ha a Kibocsátás-kezelés ShipmentSchedule BOD-ot kap, a rendszer az Üzenet-feldolgozási szabályok oldalon Sorba rendezett szállítási ablakkal üzenetaltípusú sorba rendezett lehívást keres. Ugyanezt az üzenetaltípust várja az ügyféltől is. Ebben az esetben a ShipmentSchedule BOD egyesítésre kerül a Szállítás-ütemezés típusú aktuális egyedi tervvel, új egyedi tervvé. Az új egyedi terv tartalmazza a sorba rendezett követelményeket. Ezt a funkciót különösen az A0061 Ford Észak-Amerika kereskedelmi partner használja.
    • Feltöltési sorrend A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében, és a Honda esetén sarzs sorrend információk küldésekor. Ebben az esetben a hivatkozási mező az Ütemezési rendelésszámból és a Sarzs sorrendből áll a teherautó Honda igénye szerinti rakodásához.
    Megjegyzés
    Tekintse át vagy adjon meg egy rövid leírást, amely tisztázza a konfiguráció célját.
    Ügyfél
    Az ügyfél olyan véletlenszerű karakterlánc, amellyel az ügyfél egy könyvelési entitásban egyedi módon azonosítható. Az ügyfelet a rendszer az ERP rendszerből olvassa be.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfelet a párbeszédpanelen megjelenő listából.
    Ügyfél neve
    Ez a mező a szerződést aláíró ügyfél nevét tartalmazza.
    Ha kiválaszt egy ügyfelet, akkor az ügyfél neve automatikusan megjelenik.
    Címzett
    Tekintse át vagy adja meg a szállítmányt a szerződéssor helyére. Ez a mező azt a helyszínkódot tartalmazza, amely a címmel együtt azonosítja, hogy az árukat hova kell szállítani.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfél címzettjét a párbeszédpanelen megjelenő listából. A megjelenő címzett helyszínek a kiválasztott ügyfélre érvényesek.
    Címzett neve
    Tekintse meg annak a helyszínnek a nevét, amelyet a Címzett helyszín azonosítójával használnak annak azonosítására, hogy az árukat hova szállítsák.
    Könyvelési entitás
    A könyvelési entitás egy vállalat vagy egy vállalat része. A könyvelési entitás független egy vagy több működési funkció vagy könyvelési funkció tekintetében. A könyvelési entitás a tranzakciók teljes és kiegyensúlyozott halmaza alapján eredménykimutatást és mérleget készít, és gyakran jogi személy. A könyvelési entitás meghatározása bérlőn belül történik, és különböző helyszíneket tartalmazhat.
  4. Bontsa ki a Megjegyzéseket és tekintse át a követelmény-egyesítési szabályhoz megadott észrevételeket.
  5. Tekintse át a megadott számítási beállításokat.

    A lehívási megbízásokból származó követelmény egyesítését a követelmények számítási beállításai vezérlik. Egy opció akkor aktiválódik, ha a jelölőnégyzet be van jelölve:

    Az összes létező követelmény törlése
    Ezzel a lehetőséggel törölheti az egyedi terv meglévő követelményeit. A követelményegyesítési szabály kiválasztási kritériumai határozzák meg a törlendő követelményeket: Például egy adott üzenettípusra és üzenetaltípusra vonatkozó követelmények. Az új lehívási megbízás követelményei átkerülnek az egyesített tervbe. Az egyesített terv képviseli az ügyfél teljes követelményhelyzetét.
    Meglévő követelmények törlése az első követelmény dátuma előtt
    Ezzel a lehetőséggel törli azokat a követelményeket, amelyek követelménydátuma megelőzi az új egyedi terv első követelménydátumát.
    Az első követelmény dátumát megelőző összes tervezett követelmény törlése

    Ezzel a lehetőséggel törölheti az egyedi terv meglévő követelményeit, amelyeket az új lehívási rendelés első követelménydátuma előtt terveztek. Ezt a beállítást nem lehet használni, ha be van jelölve a Meglévő követelmények törlése az első követelménydátum előtt jelölőnégyzet.

    Megjegyzés

    A beállításnak különleges hatásai vannak RAN folyamatban (Nissan). A rendszer a bejövő rögzített követelmények utolsó dátumával azonos és korábbi összes tervezett követelményt eltávolítja az új egyedi tervből. Ha egy tervezett követelmény érkezik be, akkor az új egyedi tervben egy meglévő, azonos dátumú követelmény eltávolításra kerül.

    Havi követelmények törlése az első dátum előtt
    Az egyedi terv havi követelményei az új lehívási rendelés első követelménydátuma előtt törlésre kerülnek. Ezt a lehetőséget nem lehet használni, ha a Meglévő követelmények törlése az első követelménydátum előtt jelölőnégyzetet kiválasztották.
    Heti követelmények törlése az első dátuma előtt
    Ezzel a lehetőséggel törölheti az egyedi terv követelményeit, amelyeket hetente terveznek az új kiadási rendelés első követelménydátuma előtt. Ezt a lehetőséget nem lehet használni, ha a Meglévő követelmények törlése az első követelménydátum előtt jelölőnégyzetet kiválasztották.
    A kiszámítási dátum előtti összes követelmény törlése
    Ezzel a lehetőséggel törölheti az egységes terv követelményeit, amelyeket az új összevont terv számítási dátuma előtt terveztek. Ezt a lehetőséget nem lehet használni, ha a Meglévő követelmények törlése az első követelménydátum előtt jelölőnégyzetet kiválasztották.
    Létező követelmények törlése az Utolsó követelmény dátumát követően
    Ezzel a lehetőséggel törölheti azokat a követelményeket, amelyeknek a követelmény dátuma az új kiadási rendelési tételek utolsó követelménydátuma után van.
    Meglevő követelmények lecserélése a horizont dátumtartományon kívülre az új követelménydátumokon
    A lehetőség a horizontális dátumtartományon kívüli, meglévő követelmények helyébe lép az új tervből származó egyszeri igényekre vonatkozóan. A horizontális dátumtartományon kívüli meglévő követelmények nélkül a funkció a horizontális dátumtartományon belüli követelmények teljes cseréjét végzi el.
    Szűrés az első hivatkozási szám szerint
    Az 1. hivatkozási szám mezőhöz leképezett mező szűrőként szolgál követelmények egyesítéséhez és szűréséhez. Például a Modellév mező az 1. hivatkozási szám mezőhöz van leképezve. Ekkor a rendszer csak az azonos modellévű követelményeket hasonlítja össze, cseréli vagy fésüli össze. E beállítás használatához meg kell határozni egy mezőleképezést a kívánt lehívási megbízás folyamathoz a Mezőleképezések oldalon. A mezőleképezés azt jelenti, hogy a rendszer a szűrőt, például a modell évét az 1. hivatkozási szám mezőhöz képezi le követelmény szinten. A mezőleképezést a kereskedelmi partnerhez kell rendelni a Kereskedelmipartner-leképezés oldalon. A követelményeknek ez a szűrési lehetősége használható más szűrési feltételekkel is.
    Azonos dátumú vagy azonos hivatkozási számú, alacsonyabb továbbítási számmal rendelkező követelések helyébe lépő követelések
    Ez az opció határozza meg az igények feldolgozásának sorrendjét. Ha vannak alacsonyabb Átadási szám értékkel rendelkező, azonos dátumú vagy azonos Hivatkozási szám értékkel rendelkező igények (a terv altípusától függően), akkor ezeket az igényeket a magasabb Átadási szám értékkel rendelkező igényeknek kell helyettesíteniük.
    Minden törlése, amely nem egyezik az első hivatkozási számmal
    Az aktuális tervből eltávolításra kerülnek az 1. hivatkozási számmal nem egyező követelmények. Ez a beállítás felhasználható követelmények automatikus eltávolítására a modellév változásakor. A rendszer modellév-változást észlel, ha a következő tervezés-ütemezéssel kapott lehívási szám növekedett. A lehívási számot a Lehívási információk mezőcsoport Külső dokumentumszám mezője tárolja.
    • Nincs törlés: Régi modellév követelményei nem törlődnek automatikusan új lehívási szám vételekor az ügyféltől. Más modellévekkel szereplő azonos követelménydátumú követelmények párhuzamosan tárolódnak egy tervben. Aktiválni kell a Szűrés az első hivatkozási szám szerint beállítást.
    • Törlés külső dokumentum-azonosító szerint: Az új lehívási számmal nem egyező követelmények automatikusan törlődnek. Aktiválni kell a Szűrés az első hivatkozási szám szerint beállítást.