CUM-beállítási szabály beállításainak áttekintése

A CUM-beállítási szabályok oldal részletes nézetén láthatók egy CUM-beállítási szabály beállításai.

CUM-beállítási szabály beállításainak áttekintéséhez:

  1. Válassza ki a Kibocsátás-kezelés > Konfigurálás > CUM-beállítási szabályok elemét.
  2. Kattintson egy CUM-beállítási szabály Kibontás gombjára.
  3. Tekintse át a kiválasztott szabály fejléc-információit:
    Érvényesség kezdete dátum
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának kezdő dátumát.
    A kezdő dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Érvényesség végének dátuma
    Ez a mező határozza meg a konfiguráció érvényes időszakának befejező dátumát.
    A záró dátum naptárból való kiválasztásához kattintson a Naptár gombra szerkesztés közben.
    Üzenettípus
    Az üzenettípus Szállítás-ütemezés vagy Tervezés-ütemezés.
    Üzenet altípusa
    Üzenet altípusaként a következő lehetőségek választhatók:
    • Alapértelmezett: Ez az alapértelmezett konfiguráció, amelyet az egyesített terv követelményeinek cseréjére vagy egyesítésére használnak.
    • RAN: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek RAN üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • GPI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault GPI folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. A GPI egy integrált gyártásirányító rendszer, amelyet a Renault összeszerelő üzemek használnak. A GPI folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat egyedi szállítási azonosítóval kapják követelménysor szinten és felhasználási ponttal tervszinten. A szállítmányokat a rendszer szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • L3P: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault L3P folyamatban a Szállítás-ütemezés típusú üzenetekhez. Az L3P folyamatban a szállítók a lehívási megbízásokat szállítási azonosítóval, felhasználási ponttal és elosztási zónával kapják követelménysor szinten. A rendszer a szállítmányokat elosztási zóna, szállítási azonosító és felhasználási pont szerint rendezi. Mindegyik küldemény egyedi szállítási azonosítóval rendelkezik. Ezért amikor egy küldeményben több szállítmány van, a rendszer a szállítmányokat szállítási azonosító szerint csoportosítja.
    • CINDI: A rendszer ezt az üzenetaltípust használja a Renault CINDI folyamatban a Szállítás-ütemezés üzenettípushoz. A CINDI folyamat GPI-vel vagy L3P-vel együtt működik. Ebben a folyamatban a szállítók RAN vagy Kanban számmal kapnak szállítás-ütemezést. Az üzenetben szerepel a várható beérkezési dátum, a GPI-ből és az L3P-ből ismert mezőkön felül. Követelménysor szinten a lehívási megbízások RAN vagy Kanban száma egyedi. A szállítási azonosító küldeményenként egyedi. Lehet, hogy több szállítmány is tartozik egy küldeményhez vagy szállítási azonosítóhoz. Az is lehet, hogy egy szállítmányhoz vagy egy szállítmány egy tételéhez több RAN vagy Kanban szám tartozik. A CINDI üzenetaltípus a LISA folyamatban is használatos.
    • Felvételi lap: A rendszer ezt az konfigurációt használja az ügyfelek Felvételi lap üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Jegyzék: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Jegyzék üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Kanban: A rendszer ezt a konfigurációt használja az ügyfelek Kanban üzeneteiből származó követelmények cseréjéhez vagy egyesítéséhez.
    • Sorba rendezett: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ezzel az üzenetaltípussal lehet soros információkat – például a gyártással szinkronban lévő lehívási megbízásokat – igénylő szállítás-ütemezéseket feldolgozni. A Sorba rendezett üzenetaltípus használatakor a CUM-beállítási szabályoknál a Számítási alapot Hivatkozva értékre kell állítani. Be kell jelölni az 1. hivatkozási szám a kulcs jelölőnégyzetet.
    • Sorba rendezett Shipping Window-val: A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében. Ha a Kibocsátás-kezelés ShipmentSchedule BOD-ot kap, a rendszer az Üzenet-feldolgozási szabályok oldalon Sorba rendezett szállítási ablakkal üzenetaltípusú sorba rendezett lehívást keres. Ugyanezt az üzenetaltípust várja az ügyféltől is. Ebben az esetben a ShipmentSchedule BOD egyesítésre kerül a Szállítás-ütemezés típusú aktuális egyedi tervvel, új egyedi tervvé. Az új egyedi terv tartalmazza a sorba rendezett követelményeket. Ezt a funkciót különösen az A0061 Ford Észak-Amerika kereskedelmi partner használja.
    • Feltöltési sorrend A rendszer ezt az üzenetaltípust választja Szállítás-ütemezés üzenettípus esetében, és a Honda esetén sarzs sorrend információk küldésekor. Ebben az esetben a hivatkozási mező az Ütemezési rendelésszámból és a Sarzs sorrendből áll a teherautó Honda igénye szerinti rakodásához.
    Megjegyzés
    Tekintse át vagy adjon meg egy rövid leírást, amely tisztázza a konfiguráció célját.
    Ügyfél
    Az ügyfél olyan véletlenszerű karakterlánc, amellyel az ügyfél egy könyvelési entitásban egyedi módon azonosítható. Az ügyfelet a rendszer az ERP rendszerből olvassa be.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfelet a párbeszédpanelen megjelenő listából.
    Ügyfél neve
    Ez a mező a szerződést aláíró ügyfél nevét tartalmazza.
    Ha kiválaszt egy ügyfelet, akkor az ügyfél neve automatikusan megjelenik.
    Címzett
    Tekintse át vagy adja meg a szállítmányt a szerződéssor helyére. Ez a mező azt a helyszínkódot tartalmazza, amely a címmel együtt azonosítja, hogy az árukat hova kell szállítani.
    Szerkesztés közben kattintson a mező Keresés gombjára. Válassza ki az ügyfél címzettjét a párbeszédpanelen megjelenő listából. A megjelenő címzett helyszínek a kiválasztott ügyfélre érvényesek.
    Címzett neve
    Tekintse meg annak a helyszínnek a nevét, amelyet a Címzett helyszín azonosítójával használnak annak azonosítására, hogy az árukat hova szállítsák.
    Könyvelési entitás
    A könyvelési entitás egy vállalat vagy egy vállalat része. A könyvelési entitás független egy vagy több működési funkció vagy könyvelési funkció tekintetében. A könyvelési entitás a tranzakciók teljes és kiegyensúlyozott halmaza alapján eredménykimutatást és mérleget készít, és gyakran jogi személy. A könyvelési entitás meghatározása bérlőn belül történik, és különböző helyszíneket tartalmazhat.
  4. Bontsa ki a Megjegyzéseket és tekintse át a CUM-beállítási szabályhoz megadott észrevételeket.
  5. A CUM beállítás beállításai nem hivatkozott ütemezésekhez érvényesek. A CUM mezőcsoportban tekintse át ezeket a beállításokat:
    Kiszámítási alap
    A tranzitban lévő mennyiség kiszámításának fő módszerei ezeken az adatokon alapulnak: a beérkezett mennyiségek, az utolsó visszaigazolt csomagolási jegyzék, vagy egy adott időhorizonton belüli szállítások. Válassza ki a következő módszerek egyikét a legördülő listán:
    • Hivatkozva: Hivatkozott ütemezések esetén, például Felvételi lap üzeneteknél, a rendszer a hivatkozási kulcsmezők kombinációját alkalmazza a kiszállított mennyiségek meghatározására és a szükséges mennyiségek csökkentésére. A tranzitban lévő mennyisége alapértelmezett értéke nulla.
    • A CUM-ból: Ez a módszer a legutóbbi csomagolási jegyzék kiszállított CUM-ja és a fogadott CUM alapján számolja ki a tranzitban lévő mennyiséget. A Szállítmányok ellenőrzése jelölőnégyzet bejelölése egy további lehetőség a CUM-ból számítási alaphoz.
    • Nincs fogadott CUM: Ha a kereskedelmi partner nem küld fogadott CUM-ot, ezt a lehetőséget választhatja. Nulla értéken tartja a tranzitban lévő mennyiséget. Például kereskedelmi partner sorszámozási folyamatában a tervezés-ütemezésben nincs fogadott CUM. A tervezés-ütemezés az EDIFACT DELFOR kézbesítés-előrejelző üzeneten alapul. Csak a kiszállított CUM frissül a fogadott készletfogyás alapján. Lásd a Kiszállított mennyiség frissítése a készletfogyás alapján mező leírását.
    • A visszaigazolt szállítmányokból: Ez a módszer a meglevő visszaigazolt szállítmányokból számolja ki a tranzitban lévő mennyiséget. A tranzitban lévő mennyiség egyenlő a legutóbb visszaigazolt csomagolási jegyzéknél újabb csomagolási jegyzékek kiszállított mennyiségével.
      Megjegyzés

      Ez a lehetőség csak akkor működik, ha a visszaigazolt csomagolási jegyzék információ rendelkezésre áll.

    • Horizont alapján: Ha a kereskedelmi partner nem küld fogadott CUM-ot és visszaigazolt csomagolási jegyzéket, vagy ha a csomagolási jegyzék információ megbízhatatlan, ezt a módszert választhatja a tranzitban lévő mennyiség kiszámítására. A számítás alapját az új egyedi terv időhorizontjában a kereskedelmi partnernek elküldött szállítmányok képezik. A számítás kiértékeli az új egyedi terv kezdő dátumát és záró dátumát. A szállított mennyiséget az utolsó kombinált terv azon igényei alapján számítják ki, amelyeket az új egyedi terv időhorizontján belül szállítottak.
    • Fogadott CUM nélkül (LSP): Egyes üzemek nem küldik el a fogadott CUM-okat, és ezeket ki kell számítani. A tranzitban lévő mennyiség a logisztikai szolgáltató (LSP) kiszállított CUM-ja és a kiszállított CUM különbségéből kerül kiszámításra.
      • Belső LSP: A fogadott CUM a kiszállított CUM és a tranzitban lévő mennyiség különbségéből kerül kiszámításra.
      • Külső LSP: A fogadott CUM a kiszállított CUM LSP és a tranzitban lévő mennyiség különbségéből kerül kiszámításra.
    • CUM-ok másolása egyesített tervből: Ez a módszer kimásolja a fogadott CUM-okat és CUM különbségeket a legutóbbi egyesített tervből. Ez a módszer akkor használatos, ha különböző üzenettípusok, tervezésütemezés és szállítmányütemezés érkezik egy kereskedelmi partnertől. Csak egy üzenettípus tartalmaz megbízható információt a tranzitban lévő mennyiség kiszámításához. Ezt a módszert kell használni például az N.P.R.C. az A0130 Fiat Chrysler Automobiles Europe kereskedelmi partner hagyományos tervezési folyamata. Az üzenettípus Tervezésütemezés értékének konfigurálására szolgál.
    Szállítólevél-szám összehasonlításához használandó számjegyek száma
    Áttekinti vagy megadja a csomagolásijegyzék-számból ellenőrizendő jobbra zárt számjegyek számát. Egyes kereskedelmi partnerek a szállító csomagolásijegyzék-számából csak részeket hasonlítsanak össze a belső csomagolási jegyzék számokkal. Ha a rendszer talál egyező csomagolásijegyzék-számot, az érintett csomagolási jegyzék szám Visszaigazolva állapotba kerül. A Szállítási előzmények párbeszédpanelen megtekintheti a visszaigazolt csomagolásijegyzék-számot tartalmazó megfelelő szállítmányt. A Tervek oldal részletes nézetén kattintson a Szállítmányok megtekintése lehetőségre. Példa:
    6 összehasonlítandó számjegy
    2 0 1 0 0 0 0 1 Példa visszaigazolt csomagolásijegyzék-számra
    1 0 0 0 0 1 A csomagolásijegyzék-szám belső csomagolásijegyzék-számmal összehasonlításra használt jobbra zárt része.
    Manuális CUM-visszaállítási számítás

    Akkor konfigurálhatja ezt a beállítást, ha a kereskedelmi partner CUM-visszaállítási dátumot küld, de megfelelő és visszaigazolt szállítólevelek nélkül.

    Ez akkor is előfordulhat, ha a kereskedelmi partner a Kibocsátás-kezelés modullal feloldhatatlan csomagolásijegyzék-számokat küld. Például közvetett szállítmány esetén külső logisztikai szolgáltatótól (LSP) származó csomagolási jegyzékeket küldenek.

    Ezért a Lehíváskezelés a CUM-visszaállítás után nem tudja automatikusan kiszámítani a tranzitban lévő mennyiség helyes értékét. Ha a CUM-visszaállítás előtt az ügyfél már kapott csomagolási jegyzékeket, ezeket az árumennyiségeket le kell vonni a kiszállított CUM-ból. Ez a tranzitban lévő mennyiség pontos kiszámításához szükséges.

    Automatikus CUM-visszaállítás helyett bejelölheti ezt a jelölőnégyzetet. Feldolgozatlan terv készül, amelyet manuálisan kell jóváhagyni a Feldolgozatlan tervek oldalon. A Lehíváskezelés javasol egy aktuális fogadott CUM-ot és ezzel egy tranzitban lévő mennyiséget. A javasolt értékeket a beszállító ellenőrizheti és módosíthatja vagy megerősítheti a feldolgozatlan tervben.

    Szállítmányok ellenőrzése
    Használja ezt a lehetőséget, ha ellenőrizni kell a bejövő csomagolási jegyzék számát. Ez egy további lehetőség a CUM-ból számítási alaphoz.
    CUM-visszaállítás napja
    Tekintse át vagy adja meg a számot a pénzügyi év egy hónapjának egy napjára vonatkozóan. Ezen a napon az ügyfél kumulatív mennyiségei nullára kerülnek beállításra.
    CUM-visszaállítás hónapja
    Áttekinti vagy meghatározza a pénzügyi év annak a hónapjának a számát, amelyben az összesítés mennyiségét nullára állították.
  6. A hivatkozott ütemezésekhez nem szükséges a tranzitban lévő mennyiség kiszámítása. Hivatkozott ütemezések esetén a rendszer a kiszállított mennyiségek meghatározására és a szükséges mennyiségek csökkentésére hivatkozási kulcsmezők kombinációját használja. A Hivatkozva mezőcsoportban tekintse át ezeket a beállításokat:
    A kulcs az 1. hivatkozási szám
    Ezzel a beállítással határozhatja meg a hivatkozott kulcsmezőt. A rendszer az 1. hivatkozási szám alapján határozza meg a hivatkozott követelmények összesített kiszállított mennyiségét. A hivatkozott kulcsszám lehet például egy PUS szám vagy egy RAN szám. A hivatkozott kulcsszámokat a rendszer különleges üzenettípusok és üzenetaltípusok hivatkozott követelményeinél használja.
    A kulcs a 2. hivatkozási szám
    Ezzel a beállítással határozhatja meg a hivatkozott kulcsmezőt. A rendszer a 2. hivatkozási szám alapján határozza meg a hivatkozott követelmények összesített kiszállított mennyiségét. A hivatkozott kulcsszám lehet például egy PUS szám vagy egy RAN szám. A hivatkozott kulcsszámokat a rendszer különleges üzenettípusok és üzenetaltípusok hivatkozott követelményeinél használja.
    A kulcs a 3. hivatkozási szám
    Ezzel a beállítással határozhatja meg a hivatkozott kulcsmezőt. A rendszer a 3. hivatkozási szám alapján határozza meg a hivatkozott követelmények összesített kiszállított mennyiségét. A hivatkozott kulcsszám lehet például egy PUS szám vagy egy RAN szám. A hivatkozott kulcsszámokat a rendszer különleges üzenettípusok és üzenetaltípusok hivatkozott követelményeinél használja.
    A kulcs a követelmény dátuma
    Ezzel a lehetőséggel megadhatja a követelmény dátumát hivatkozott kulcsmezőként.
    A kulcs a felhasználási pont
    Ezzel a lehetőséggel a fogyasztási pontot hivatkozott kulcsmezőként határozhatja meg.
    A kulcs a dokk-kód
    Ezzel a lehetőséggel a dokk-kódot hivatkozott kulcsmezőként határozhatja meg. A dokk-kód megadja az ügyfél átvételi helyét vagy egy szervezet szállítási helyét.
    A kulcs az elosztási zóna
    Ezzel a lehetőséggel az elosztási zónát hivatkozott kulcsmezőként határozhatja meg.
    A kulcs a szállítási azonosító
    Használja ezt a lehetőséget a szállítási azonosítószám hivatkozási kulcsmezőként történő meghatározásához.
    Részszállítmány engedélyezve
    Akkor használja ezt az opciót, ha a részszállítmányokat teljes szállítmányként kell kezelni. Ez fontos az olyan üzenetaltípusoknál, amelyeknél egyedi hivatkozási számot kell használni minden olyan szállítmánynál, amit nem lehet kétszer elküldeni. Ilyen például a Felvételi lap üzenetaltípus.
    Kiszállított mennyiség frissítése a készletfogyás alapján
    Ha ezt a lehetőséget választja, a rendszer készletfogyási üzenetekkel jelöli a követelményeket Kiszállított állapotúként és frissíti a kiszállított CUM-ot. A lehetőséget csak a Szállítás-ütemezés üzenettípusú és Sorba rendezett üzenetaltípusú üzenetekhez lehet használni.